202 بررسی حسابداری تورمی و آثار تغییر قیمت ها 10 صفحه فایل ورد

تورم یکی از واقعیت های زندگی امروز در اغلب کشورهای جهان به شمار می آید. اگرچه تغییر ارزش واحد اندازه گیری بر حسب پول مورد تأیید تمامی حسابدران است اما در مورد روشهای نظری و عملی تعدیل این تغییر ارزش، توافق کلی وجود ندارد. حسابداران برخی از کشورها، بی202 بررسی حسابداری تورمی و آثار تغییر قیمت ها 10 صفحه فایل ورد|1530008|qzw|202 بررسی حسابداری تورمی و آثار تغییر قیمت ها 10 صفحه فایل ورد
در این پست قصد معرفی فایل 202 بررسی حسابداری تورمی و آثار تغییر قیمت ها 10 صفحه فایل ورد را داریم با ما همراه باشید.

تورم یکی از واقعیت های زندگی امروز در اغلب کشورهای جهان به شمار می آید. اگرچه تغییر ارزش واحد اندازه گیری بر حسب پول مورد تأیید تمامی حسابدران است اما در مورد روشهای نظری و عملی تعدیل این تغییر ارزش، توافق کلی وجود ندارد.

حسابداران برخی از کشورها، بیش از 80 سال است که اثرات بالقوه تغییرات قیمت ها بر اقلام حسابداری را تشخیص و به نتایج آن پی برده اند، بطوریکه برخی از واحدهای تجاری اثرات تغییر قیمت ها ها را در گزارشگری مالی در دهه 1920 میلاید خود اعمال می کردند. مراکز حرفه ای حسابداری از قبیل انجمن حسابداران امریکا (AAA) و انجمن حسابدارن رسمی امریکا (AICPA ) در طی حدود نیم قرن در نشریات خود اثرات تغییر قیمت ها را بر اقلام گزارشگری مالی مورد بحث قرار داده، هر دو سازمان فوق قویاً از حسابداری مبتنی بر بهای تمام شده تاریخی تا اواسط دهه 1930 حمایت نموده، بطوریکه در آثار و نوشته های انجمن حسابدارثان آمریکا (AAA) آمده است که:

«حسابداری .... ضرورتاً فرآیند ارزشیابی نیست. بلکه تخصیص بهای تمام شده تاریخی و در آمد به دوره های جاری و آتی است.»

در اوایل دهه پنجاه هر دو سازمان در آثار و نوشته های خود تجدید نظر کرده انجمن حساباران امریکا در سال 1952، بیانیه شماره 2 درباره «تغییرات سطوح قیمت و صورتهای مالی» منتشر نموده، در این بیانیه توصیه شده که صورتهای مالی بایستی براساس واحدهای قدرت خرید عمومی، همراه با صورتهای مالی مبتنی بر بهای تمام شده تاریخی گزارش گردد. در سال 1952، انجمن حسابداران رسمی امریکا مسئولیت مطالعه درابره تغییر مفاهیم مربوط به درآمد را بر عهده گرفت، در گزارشات و مطالعات این سازمان آمده است:

«شرکت هایی که مالکیت آنها به طور گسترده در بسیاری از مناطق پراکنده می باشند. باید برای فراهم کردن اطالعاتی که در تعیین اندازه گیری درآمد بر مبنای تقریبی واحدهای قدرت خرید معادل دارند. بکوشند، و چنین اطلاعاتی باید در تمامی موارد به گونه ای که امکان دارد. ارائه گردد تا حسابداران و حسابرسان مستقل بتوانند از این طریق و بر مبنای آن نظرات قطعی خود را اعلام نمایند.

انجمن حسابداران رسمی آمریکا (AAA) در سالهای 1957 و 1966 در گزارشات خود از ارائه مجدد صورتهای مالی بر مبنای سطح عمومی قیمت ها جانبداری کرده، و انجمن حسابداران رسمی آمریکا (AICPA) در مطالعات و تحقیقات حسابداری خود در بیانیه شماره 5 در سال 1961، آثار مربوط به تغییرات سطح قیمت را مورد بررسی قرار داد. در این بیانیه تأکید شده است که اطلاعات لازم باید در یادداشت های همراه صورتهای مالی با استفاده از شاخص قیمت واحد ارائه گردد. در سال 1969 هیأت تدوین اصول حسابداریمطالب دیگر:
🔗بررسی تكنولوژي ذخيره و بازيابي اطلاعات توسط اشعه ليزر🔗بررسی قاب‌هاي CBF و EBF و MBF🔗بررسي جايگاه و نقش مسجد از دیدگاه قرآن🔗بررسی علل و عوامل و پيکر شناسي زمين لغزش ها🔗بررسی تاثیر افزونه‌های معدني بر بتن های سبك وزن🔗بررسی تاثير بازرسان بر عملكرد شركت ها🔗ادبيات و پيشينه تحقيق در خصوص شخصیت كودكان تيز هوش در مقایسه با كودكان عادي🔗بررسی اهمیت و جایگاه ورزش بانوان🔗بررسی عوامل موثر بر سیستم و نظام شبکه شهری و انواع مختلف شبکه های شهری🔗بررسی زندگینامه و آثار شيخ فريد الدين محمد عطار نيشابوري🔗بررسی و کاربرد و خواص و پارامترهای مهم در فرآیند ريخته گري چدن ها🔗بررسی نقش خانواده در تربیت و گرایش فرزندان به نماز🔗بررسی قلمرو حكومتي قاجاريه در ايران🔗بررسی انواع و علائم بیماری سرطان خون (لوسمی) و الگوهای درمان لوسمی🔗توصيه‌هايي براي پرورش گياهان آپارتماني🔗پیشینه تحقیق و چارچوب نظری در خصوص فرآیند خودتنظیمی در انسان و عوامل مؤثر در اجرای خودتنظیمی‌🔗پیشینة پژوهش و چارچوب نظری در خصوص علل و عوامل اجتماعی و عاطفی در گرایش به اعتیاد در بین جوانان🔗بررسی جايگاه‌ عرف‌ در حقوق‌ بين‌ الملل‌ و حقوق‌ اسلام‌🔗بررسی نظریات و تئوری های فیزیک کوانتوم🔗مطالعه و بررسی عوامل فرهنگی و اجتماعی موثر بر وقوع جرم🔗تعاريف پايه و نكات كاربردي در لينوكس و يونيكس آشنايي با برخی قابليتهای سيستم عامل linux🔗بررسی رفتار ساخت و ایجاد فشار حلقوي در چاهها با دما و فشار بالا🔗بررسی اهمیت و ضرورت كود آبياري و روش های اجرایی کود آبیاری🔗بررسی مدارهای نوسان كننده🔗بررسی منابع تغذیه در شبکه وسوئیچینگ و ادوات توزیع و سيستم پشتيبان