205 بررسی سفته و نحوه مطالبه آن 9 صفحه فایل ورد

یکی از اسناد تجاری که اشخاص عادی و بازرگانان در معاملات خود از آن استفاده می کنند «سفته» است. سفته یک سند تعهد پرداخت است که در آن امضا کننده متعهد می شود مبلغ مندرج در آن را پرداخت کند. اگر دارنده سفته بخواهد از مزایای قانونی این سند است205 بررسی سفته و نحوه مطالبه آن 9 صفحه فایل ورد|1530017|qzw|205 بررسی سفته و نحوه مطالبه آن 9 صفحه فایل ورد
در این پست قصد معرفی فایل 205 بررسی سفته و نحوه مطالبه آن 9 صفحه فایل ورد را داریم با ما همراه باشید.

یکی از اسناد تجاری که اشخاص عادی و بازرگانان در معاملات خود از آن استفاده می کنند «سفته» است. سفته یک سند تعهد پرداخت است که در آن امضا کننده متعهد می شود مبلغ مندرج در آن را پرداخت کند. اگر دارنده سفته بخواهد از مزایای قانونی این سند استفاده کند، باید با مقررات آن آشنا باشد. در غیر این صورت دارنده آن نمی تواند از امتیازات این سند تجاری بهره مند شود و تنها قادر خواهد بود در دادگاه به عنوان یک نوشته عادی به آن استناد کند.

بیشتر شهروندان گمان می کنند که چون سفته در فرم های چاپی و تمبردار تهیه و توزیع می شود، سندی رسمی محسوب می شود و قانونگذار از آن " مانند چک" حمایت کیفری می کند یعنی درصورت عدم پرداخت وجه در سررسید معین صادر کننده آن قابل تعقیب کیفری و در نهایت قابل مجازات است. درصورتی که سفته سندی است تجاری که اگر مطابق قانون و با رعایت تشریفات مربوطه تنظیم شود، دارنده آن از "مزایایی" بهره مند می شود که اسناد عادی از آن برخوردار نیستند.

سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند که مبلغی وجه درزمان معین یا به محض مطالبه از سوی دارنده، در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص کارسازی کند.

توضیحاتی درمورد شکل ظاهری سفته:

برابر قانون تجارت، سفته علاوه بر امضای یا مهر باید دارای تاریخ بوده و مطالب زیر نیز در آن قید شده باشد:

مبلغی که باید پرداخت شود "با حروف"

گیرنده وجه

تاریخ پرداخت

البته لازم است که نام و نام خانوادگی صادر کننده، اقامتگاه وی و محل پرداخت سفته نیز در آن نوشته شود.مطالب دیگر:
🔗زنان و اشتغال🔗عوامل موثر بر افت تحصيلي🔗فحشا🔗مهارت اجتماعي فرزندان🔗نقش ارزيابي عملكرد در افزايش كارآيي كاركنان بانك كشاورزي🔗نقش تربيت در خانواده🔗نقش تلويزيون در دانش آموزان🔗نيازهاي انسان از نظر ابراهام مزلو🔗وسواس🔗هوش هيجاني🔗هویت و عزت نفس🔗نصب‌ و راه‌ اندازي‌ آسانسور🔗یادگیری فعال🔗گزارش کارآموزی پست های برق 63و230و400🔗بهداشت روان🔗دانلود طرح لایه باز بنر های زیارتی(3)( دانش یاران)🔗هوش هیجانی🔗تحقیق منابع الهام هنرهاي آرنوو سرآغاز طراحي قرن بيستم🔗دانلود اسلایدهای سمینار درس نانو الکترونیک انعطاف پذیر🔗نشانه های ظهور امام زمان🔗ذهن خود آگاه و ذهن ناخود آگاه🔗کسب و کار اینترنتی🔗آسيبها و تهديدات امنيتي جمهوري اسلامي ايران در حوزه سياست خارجي و راهكارهاي مقابله با آن🔗آسیب شناسی انقلاب در وصیت نامه امام🔗اسكندر مقدوني