206 بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره 12 صفحه فایل ورد

تغییرات بزرگی که در قرن هجدهم در انگلستان رخ داد به نام انقلاب صنعتی شناخته می شود. اختراعات جدیدی مثل ماشین بخار کالاها را سریعتر و ارزانتر از قبل تولید می کرد. در قرن نوزدهم گسترش صنعت به اروپا و آمریکا رسید. راه آهن سرعت مسافرت را زیاد کرد. مردم ز206 بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره 12 صفحه فایل ورد|1530021|qzw|206 بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره 12 صفحه فایل ورد
در این پست قصد معرفی فایل 206 بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره 12 صفحه فایل ورد را داریم با ما همراه باشید.

تغییرات بزرگی که در قرن هجدهم در انگلستان رخ داد به نام انقلاب صنعتی شناخته می شود. اختراعات جدیدی مثل ماشین بخار کالاها را سریعتر و ارزانتر از قبل تولید می کرد. در قرن نوزدهم گسترش صنعت به اروپا و آمریکا رسید. راه آهن سرعت مسافرت را زیاد کرد. مردم زیادی در کارخانه ها کار و در شهرها زندگی می کردند.

1709م

کارخانه دار بریتانیایی آقای، آبراهام داربی (Abraham Darby) با استفاده از زغال سنگ به جای چوب، روشی را برای تصفیه (استخراج) آهن از سنگ آهن ابداع می کند.

1712 م

توماس نیوکامن انگلیسی (newcomen Thomas) اولین موتور بخار را برای بیرون کشیدن آب از معادن اختراع می کند.

1764 م

جیمز هارگریوز (james hargreaves) نجار و نیز بافنده انگلیسی ماشین نخ ریسی را برای ریسیدن پارچه های پنبه های اختراع می کند.

1769 م

جیمز وات james watt، مهندس اسکاتلندی، موتور بخار پیشرفته ای را اختراع می کند که قادر است بطور موثری برای راندن ماشین ها بکار رود.

1779 م

در شهر کل بروگدال coalbrookdale انگلستان اولین پل آهنی ساخته می شود.

1785 م

ادموند کارت رایت Edmund Cartwright کشیش و مخترع انگلیسی به منظور بافت پارچه پنبه ای، نوعی ماشین بافندگی را معرفی می کند که با استفاده از نیروی محرکه سوختی کار می کند.مطالب دیگر:
چگونگی ایجاد جو مطلوب در کلاس درس و ایجاد تنوع و انگیزه و ارائه پیشنهاداتی برای رشد خلاقیتتحلیل نظری انقلاب اسلامی ایران وبررسي مولفه هاي متمايز آن و ناتوانی و ناکامی غربی ها در تحلیل انقتحقیقات و بررسی تقسیم بندی و انواع مختلف آنسلسله طاهریان و بررسی قیام آنها و فتح افغانستانمدیریت ایمنی تعاریف و بررسی تابلوهای هوشمند و اجزای تشکیل دهنده و قیمت و ابعاد آنهامتالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهنيدودکش ها و بخاری دیواری و بررسی انتخاب سیستم تهویه و هواکش های مناسب در سالنهای بستهبررسی بیمه گری و اصول آن و بررسی جایگاه بیمه در دنیای امروز و بيمه هاي غيرزندگيبررسی بیمه خرد و پوشش و عرضه و مشتریان آن و بررسی نقش دولت و اقدامات جهت توسعه بیمه خردبازاریابی محصولات کشاورزی و بررسی وضعيت مارکتينگ درکشور مامدیریت تشکیلات پروژه و بررسی سازمان و دوره زمانی و مراحل آنبررسی روابط کار و تاریخچه و سبک های مدیریت آن و بررسی مشکلات و نقض قانون کارشیوه تولید آسیایی و بررسی نظریات ماركس و لنین و مروری بر كنفرانس لنین گراد در 1931تاثير مکمل های ورزشی بر فعاليت ورزشكاران مکمل های ورزشی و انواع آن و بررسیمديريت دانش و بررسی تعاریف گوناگون و انواع آنبررسی بازار و بازاريابي از لحاظ علمي و ساختار و عناصر آن از دیدگاه مکاتب مختلفبررسی آسیب های اجتماعی در ایران و علل آن و بررسی اعتیاد و آمار آن در کشوربررسی استرس و اضطراب و راههای کاهش و درمان آن با تغذیه و ورزشمعرفی آرماتوربندی وعملیات آن و چگونگی ارایش فولاد و بررسی ویژگیهای لازم آرماتوربندبانک مرکزی و تاریخچه آن و بررسی وظایف و اختیارات هیات عامل و عیات نظارتبازاریابی محصولات کشاورزی و نگاهي به ابرقدرتان بازار پرتقال جهاننورگیرها در معماری ساختمان و بررسی مشخصه ها نورگیرها و تاثیر اقلیم در آنبررسی زمينه يابي اعتياد به اينترنت در دانشجويان دختر و پسر دوره هاي کارشناسي و ارشد دانشگاه علوم ببررسی تاثیر طبیعت بر معماری شهرهای باستان و بررسی شهرسازی در یونان و ارتباط آن با مصر و تاثیرش بربررسی فضا در معماري و انواع و عناصر آن